C.E.S.

AirBox A20

Prevedenie skrine:

Jednotlivé modulu prístroja sú vybavené rámom z hliníkových profilov s komorami, ktoré sú spojené rohovými spojmi zo sklolaminátového polyamidu. Panely skrine s hrúbkou 20 mm sú koncipované s dvojvrstvovou škrupinou. Do konštrukčnej veľkosti 08Q je vnútorný plech 0,75 mm, vonkajší plech 1,0 mm v prevedení pozinkovaná oceľ. Od konštrukčnej veľkosti 10Q je vnútorný plech 1,0 mm, vonkajší plech 1,25 mm v prevedení pozinkovaná oceľ. Na požiadanie je možná povrchová úprava buď náterom (štandardne RAL 7035) alebo oplášťovanie z nerezovej ocele (1.4301) resp. z hliníka (1.4301). Opláštenie s vloženými rohožami z minerálnej vlny, disponuje tepelnou izoláciou, izoláciou proti hluku a je nehorľavé. Panely sú pripevnené skrutkami o rámový profil komory.

Základový rám:

Na želanie možno dodať základové rámy z pozinkovaného oceľového plechu s výškami od 100 mm do 500 mm v odstupňovaní po 100 mm.

Prietoky vzduchu:

  • Minimálne (V = 1 m / s): 600 - 5.300 m³ / h
  • Optimálne (V = 2 m / s): 1.300 - 10.700 m³ / h
  • Maximálne (V = 4 m / s): 2.700 - 21.400 m³ / h

Tepelné vlastnosti:

  • Tepelná priestupnosť [W / m²K]: 1,75 (T4)
  • Faktor tepelného mostíka kb: 0,39 (TB4)

Panelové spoje:

Panely radu Airbox A20 sú spojené metrickými skrutkami so zapustenou hlavou (M6). Za týmto účelom je cez vonkajší plech panelu k profilu rámu zatlačený tiež vnútorný plech panela. Nepriedušnosť je zaistená izolačným pásom medzi vnútorným plechom panelu a profilom rámu. Úpravou vonkajšieho plechu panelov v miestach skrutiek tvoria zapustené skrutky s vonkajším plášťom prístroja vodorovnú plochu.

Spoje modulu:

K spojeniu modulov sa používajú špeciálne spoje modulov z hliníkových tlakových odliatkov. Počet spojov je závislý od konštrukčnej veľkosti. Medzi moduly sa vkladá tesniaci materiál. Všeobecne sú v každom jednotlivom module zahrnuté všetky funkcie daného klimatického prístroja. Z dôvodu úspory miesta a nákladov existuje možnosť zlúčiť viac komponentov do jednej jednotky až do dĺžky 2,5 metra.

Na stiahnutie: