C.E.S.

Ventilátory

Ponúkame široké spektrum štandardných ventilátorov pre najrôznejšie oblasti použitia a ventilátory pre aplikácie OEM. Pre pohon ventilátorov používame špeciálne vyvinuté motory s vonkajšími rotormi vlastnej výroby. V porovnaní s bežnými ventilátormi Vám ventilátory Rosenberg ponúkajú tieto rozhodujúce výhody:


  • extrémne vysoká životnosť
  • kompaktná konštrukcia
  • motor a obežné koleso tvoria jeden celok
  • 100% regulovateľný počet otáčok (transformátorovo i elektronicky)
  • nízky rozbehový prúd
  • štandardnou súčasťou ventilátorov Rosenberg je tepelná ochrana motorov pomocou termokontaktu
  • obežné kolesá sú vyvažované v dvoch stupňoch podľa DIN ISO 21940-11 (stupeň kvality G 2.5 / G 6.3)


Motory AC:

Pohon motorom s vonkajším rotorom ponúka úsporu priestoru, kompaktný a atraktívny dizajn. Motor je inštalovaný vo vnútri obežného kolesa a je vďaka tomu optimálne chladený. Z tohto dôvodu môžeme garantovať regulovateľnosť až 100% výkonu. Nie sú potrebné žiadne klinové remene, dodatočné napínacie lišty ani montážne zariadenia. Využívajú sa iba optimálne dimenzované, obojstranne uzavreté guľôčkové ložiská s mazivami s dlhou životnosťou. Obe uloženia ložísk sú finálne vybrúsené v rámci jedného pracovného procesu, čo zaručuje absolútnu súososť ložiská.

Motory s vonkajšími rotormi sa vyznačujú extrémne nízkym rozbehovým prúdom. Hnacie motory zodpovedajú z väčšej časti triedy ochrany IP54 podľa DIN EN 60034-5. Izolácia vinutia odpovedá tepelnej triede F. Sériovo je vinutie opatrené impregnáciou proti vlhkosti.


Motory EC:

Pri použitie EC motorov je charakteristický vysoký stupeň účinnosti aj pri čiastočnom zaťažení a vynikajúca možnosť regulácie. Ľahko sa pripájajú, sú individuálne prednastaviteľné, majú kompaktnú konštrukciu a vykazujú vysoký výkon. Možno ich doplniť aj o dodatočné funkcie (napr. Reguláciu prietoku a tlaku). EC motory Rosenberg majú vo väčšine prípadov el. krytie IP54 pri vstupnom napätí 380V-480V (50 / 60Hz). EC motory Rosenberg sú plynule regulovateľné a sú vybavené integrovanou ochranu motora.


Program pre výber ventilátorov:

Náš program pre výber ventilátorov Rovent Vám na základe zadaného pracovného bodu rýchlo a jednoducho umožní prevádzkovo najpresnejšiu voľbu z viac ako 1 700 modelov ventilátorov. Navyše tu nájdete rozsiahlu dokumentáciu zvoleného typu ventilátora. Program je pravidelne aktualizovaný, čo zaručuje, že navrhovaný výrobok zodpovedá súčasnému výrobnému programu. Rovent môžete stiahnuť tu.


Vybrať si môžete z nasledujúcich typov ventilátorov: