C.E.S.

AirBox S60

Prevedenie skrine:

Prístroje S60 majú rám z valcovaných pozinkovaných oceľových profilov a rohových spojovacích prvkov z hliníkového tlakového odliatku alebo umelej hmoty z sklolaminátu. Hliníkové spojovacie rohové diely je možné voliteľne dodávať so závitom M20, napr. na upevnenie žeriavových závesných ôk, alebo bez závitu. Profily rámu a spojovacie prvky z hliníkového tlakového odliatku sú od seba oddelené tesnením EPDM. Panely skrine sú s dvojvrstvovou škrupinou so silou steny 60 mm. V základnej verzii sa pre vnútorné a vonkajšie plech používa 1,0 mm hrubý pozinkovaný oceľový plech. Variantom je skriňa S60 s povlakom z umelej hmoty (štandardne RAL 7035), v prevedení V2A 1.4301 alebo s hliníkovým plášťom AlMg3. Kamenná vlna, ktorá sa používa na tepelnú a hlukovú izoláciu nie je horľavá a lepí sa na čiastkové plochy dvojitých škrupín panelov. Panely sú s profilom rámu zvonka spojené skrutkami. Spoje častí skrine sú spracované tak, aby boli z vnútornej strany hladké. Prístroje S60 zodpovedajú hygienickým predpisom VDI 6022.

Základový rám:

Prístroje možno až do konštrukčnej veľkosti 13Q opatriť základovým rámom z oceľového plechu s hrúbkou 3 mm. Pre väčšie konštrukčné veľkosti sú ako variant k dispozícii zvárané a s základnou farbou opatrené oceľové základové rámy a zvárané a pozinkované oceľové základové rámy v prevedení, ktoré je odolné proti poveternostným vplyvom.

Prietoky vzduchu:

  • Minimálne (V = 1 m / s): 1.400 - 33.000 m³ / h
  • Optimálne (V = 2 m / s): 2.900 - 66.000 m³ / h
  • Maximálne (V = 4 m / s): 5.900 - 132.100 m³ / h

Tepelné vlastnosti:

  • Tepelná priestupnosť [W / m²K]: 0,91 (T2)
  • Faktor tepelného mostíka kb: 0,58 (TB3)

Spoje panelov:

Panely sú so spojovacím profilom zvonka spojené skrutkami. Pre dosiahnutie vizuálne kvalitného prevedenia sú skrutky na vonkajších stranách skrine zakryté. Medzi panely a profil sa prilepuje tesniaca páska.

Modulové spojenie:

Spojenie modulov je rôzne v závislosti na konštrukčných veľkostiach. Na jeden z dvoch modulov, ktoré budú pripevnené treba nalepiť dodanú samolepiacu penovú pásku (40mm x 3mm). V rohoch sa montujú už vo výrobe špeciálne trojuholníkové pätky, prostredníctvom ktorých sa jednotlivé moduly jednotky navzájom spájajú pomocou skrutiek M8 x 110 mm, ktoré sú súčasťou dodávky, sa moduly sťahujú k sebe. U modulov od konštrukčných veľkostí 13R sa musia používať dodatočné spojovacie prvky modulov pozdĺž hrán priečneho rezu zariadenia.

Stiahnuť: